Теми семінарів для лікарів-інтернів з спеціальності „ Хірургія „ на кафедрі дитячої хірургії.

ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ М.І. ПИРОГОВА

Теми

семінарів для лікарів-інтернів з спеціальності

„ Хірургія „ на кафедрі дитячої хірургії.

Кількість годин

1

Гнійно-запальні захворювання у дітей. Флегмона, мастіт, омфаліт, псевдофурункульоз Фінгера, лімфаденіт. Особливості хірургічної тактики.

2

Гострий та хронічний гематогенний остеомієліт. Особливості хірургічної тактики. Гострий апендицит у дітей різних вікових груп. Перитоніти у дітей. Клініка. Діагностика. Лікування.

3

Терміни оперативних втручань у дітей при вродженій та набутій хірургічній патології (водянка яєчка, грижі передньої черевної стінки, крипторхізм, варікоцелє). Особливості виконання оперативних втручань.

4

Вроджений вивих стегна. Клініка, діагностика, особливості тактики при підозрі на патологію кульшового суглобу. Особливості переломів кісток у дітей. Переломи ділянки ліктьового суглобу.

5

Вроджена та набута кишкова непрохідність у дітей. Синдром блювоти. Клініка. Діагностика. Лікування. Залік.

Всього:

30

Викладач:                                                                          проф. В.С. Конопліцький